Czym charakteryzuje się skuteczna reklama

Czy idąc do sklepu, kupujesz produkt czy tylko obietnicę jego otrzymania? Głupie pytanie? Nie koniecznie, przynajmniej gdy wykupujesz kampanię reklamową w polskich mediach!

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Czy nie drażni nas sytuacja, w której wzrost sprzedaży utożsamia się z działaniem jednego działu – sprzedaży? A dodatkowo gratyfikacja finansowa za sukces zostaje przyznana właśnie temu teamowi! A nam marketingowcom, przypada satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i uścisk dłoni prezesa.

Powszechnie stosowanym sposobem rozliczania reklamy w Polsce jest system „płać za emisję”, bez względu na to z jakim medium mamy do czynienia. Ten tzw. model emisyjny, w internecie określany mianem CPM (Cost per Mille – koszt za tysiąc odsłon) choć jest obowiązującym w mediach, jest wyjątkowo mało korzystny z punktu widzenia reklamodawców zabiegających o efekty. Dlaczego? Firmy wydając miliony złotych na kampanie reklamowe, „kupują” jedynie mglistą obietnicę zwiększenia sprzedaży, nie znając całkowicie skuteczności swoich działań. Żadne bowiem medium nie gwarantuje nam efektów realizowanych kampanii marketingowych. zwyczajnie, to co kupujemy w domu mediowym lub w stacji telewizyjnej czy radiowej to gwarancja emisji naszej reklamy. Kliknij agencja public relations aby dowiedzieć się więcej!

A gdyby tak można było zaplanować, że realizując kampanie reklamową przy określonym budżecie, zwiększymy sprzedaż do poziomu X – czyli pozyskujemy Y nowych klientów? I nie była by to obietnica, a rzeczywista obwiązująca umowa z mediami. Wówczas, zarówno nasza satysfakcja zawodowa, jak i finansowa miałyby się dużo lepiej. Co ważne, marketing nie byłby już wsparciem dla sprzedaży oraz kosztem w firmie! Ważny jest w tym branding, Wrocław to miasto, w którym znajdziemy parę dobrych agencji, jak .

Realizowanie kampanii reklamowych w modelu „płać za sukces” można stosować długofalowo. A co ważne, wydatki na ten typ promocji mogą obciążać budżetu sprzedażowy. W naszym kraju, co prawda w praktyce nie dywersyfikuje się kampanii marketingowych na te realizowane z budżetów marketingowych i sprzedażowych, nie mniej warto pochylić się nad takim podejściem i zacząć realizować kampanie online z budżetu sprzedażowego.

To znakomity pomysł, aby przeczytać omawiany wpis, ponieważ inne polecane www (http://iphonespecialist.co.uk/) zawierają podobne treści, które zaabsorbują Cię całkiem.

Ważne jest również kreowanie wizerunku firmy, czyli branding.

W poczytnym brytyjskim magazynie „The Economist”, w tekście poświęconym reklamie online, autor pisze: „To koniec marketingu! Przynajmniej takiego jaki znamy… Jeżeli chcesz skutecznie kontrolować marketing we własnej firmie, a przede wszystkim monitorować efektywność promocji online oraz koszty takich działań, zacznij korzystać z modelu >>płać za sukces<<. Wówczas przestanie on być wyłącznie źródłem kosztów w Twojej firmie. Dzięki temu modelowi wydatki na reklamę stają się kosztami zmiennymi firmy, które skutecznie zwiększają jej zysk." Tak więc marketing marketing mix w modelu „płać za efekt” jest kosztem, ale co ważniejsze kosztem zmiennym. Im więcej zatem sprzedajemy, tym więcej możemy wydać na tego typu reklamę!