Eleganckie talerze które przysparzają posiłkom uroku, czyli porcelana nie tylko od święta

Dobrze sporządzone danie ma jeszcze lepszy smak kiedy jest podane na ładnych talerzach. Do suto zastawionego stołu zasiadamy nie tylko na święta, obfitego w domowe posiłki – wystarczy długo oczekiwana impreza z przyjaciółmi, urodziny, czy np. rocznica komunii. Na takim wydarzeniu elegancka porcelana to po prostu konieczność.

Eleganckie zestawy Giardino marki Vittore Comforto

Autor: Vittore Comforto
Źródło: Vittore Comforto

Najważniejszym elementem zastawy w podawanych obiadach są talerze. W szczególnie eleganckiej formie mamy talerze dekoracyjne, które służą głównie kruchymprzegryzkom i ciasteczkom. Można na nich także kłaść przyprawy takie jak chrzan, ćwikła oraz grzybki. Dekoracja ma w sobie pokład symboliki – mowa tutaj o porcelanie relatywnie wysokiej klasy. Talerze ozdobne posłużą nam także do kładzenia na nich owoców, co zamożniejsi nie wyobrażają sobie ponadto zjedzenia obfitego posiłku na zastawie „podlejszego” gatunku. Dekoracyjność na talerzach to też nowoczesność i niekonsekwencja. Mamy talerze dekoracyjne ze zdobieniami, wypłaszczeniami i wygięciami, np. w kształcie liścia. Na takowych postawimy cząstki wielkiego arbuza, piętrowy tort, upieczonego świniaka. Sprawdź tu: .

Mamy talerze typowo do dań obiadowych, talerz na jajka (wydzielone wgłębienia), talerzyki do kawy, herbaty i ciasteczek. Całkiem sporo możliwości wyboru i dopasowań pod względem spożywanego posiłku. Zastanówmy się jednak nad cudeńkami do spożywania jakie jesteśmy w stanie przygotować i podawać na tych talerzach. Czy wystarczają nam klasyczne typy talerzy, czy porcelana – ceremonialny standard od wieków – okaże się niezastąpiona pod świniaka, urodzinowe torty, małą czerwoną herbatę w dużej korporacji? Tutaj nie liczmy na większą zmianę. Na co dzień może używamy zastępników z plastiku i misek, lecz w wyjątkowy dzień (święta, ważna chwila rodzinna, itp.) elegancji porcelanowej nie powinno się odmawiać. Dla zainteresowanych więcej tutaj: Garneczki.

Jeśli ten artykuł wzbudza Twoją ciekawość, kliknij tu oraz oprócz tego zdobądź więcej informacji, które też są godne wspomnienia.

Ręcznie zdobiona porcelana Amelia marki Vittore Comforto

Autor: Altom Sp.zo.o. sp.k.
Źródło: Altom Sp.zo.o. sp.k.

Bez przyzwoitej zastawy na poziomie przyjęciu rodzinnemu nie pomoże elegancko przygotowany obiad. Miejmy te względy także przy czyszczeniu i myciu naczyń i zastawy przed przyjęciem.

Przeczytaj bez zwłoki wpis spod linku (https://www.pademeble.pl/97-meble-meblar), ponieważ prawdopodobnie zaskoczy Cię to, jak niesamowicie pasjonujące materiały w tamtym miejscu są opublikowane.

Najmniejsze ryski na talerzach, sztućcach, czy kieliszkach – wypatrzone przez gości, a co najgorsze, zasugerowane gospodarzom – przyniosą nam powód do wstydu i kompromitacji. Taka „plama” będzie krążyć jak cień nad gospodarzami bardzo długo.