Innowacyjne rodzaje reklamy

W XXI wieku klasyczne odmiany marketingu przemijają. Ulotki wrzucane do skrzynek na listy, ogłoszenia w gazetach przestały wystarczać. Jak wykazują badania, obraz animowany jest dzisiaj najlepszym źródłem reklamy, który wpływając na zmysły przynosi znakomite efekty. Reklama multimedialna to prezentacja spotów reklamowych przy pomocy cyfrowego obrazu.

Przekaz reklamowy emitowany jest w postaci wysokiej jakości filmu na

wnętrze autobusu

Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com

monitorach LCD. Mogą to być przekazy reklamowe, informatory, wiadomości oraz inne typy dane. Innowacyjność tego podejścia stanowi najbliższą konkurencję dla klasycznych nośników reklamowych, jak: plakaty, ulotki, tablice informacyjne.

Przewaga reklamy w autobusie nad innymi formami reklam wiąże się ze specyficzną, bowiem przymusową sytuacją w której znajdują się pasażerowie. Są ograniczeni tak w przestrzeni, jak też czasowo. Trudno jest im wygenerować odpowiednią ilość koncentracji aby skupić się np. na lekturze, ale równocześnie pragnąc zabić czas szukają ciekawiącego medium, jakie przyciągnęło by ich wzrok na czas podróży.

Postawienie na reklamę przy użyciu ekranów LCD gwarantuje prezentację reklamy nadzwyczaj szerokiemu gronu adresatów (przykładowo w Krakowie każdy z autobusów w przeciągu siedmiu dni, wozi od 20 do 30 tys. osób) (reklama w komunikacjireklama w autobusie). Użycie autobusów oraz tramwajów jadących po najgęściej zaludnionych ulicach dużych miast, pozwala na trafienie nawet do setek tysięcy potencjalnych nabywców!

Efektywność takiej reklamy zapewnia częstotliwość a także cykliczność transmitowanych treści. Reklama w autobusie może być dynamiczna i

Reklama zewnętrzna

Autor: Jan Tik
Źródło: http://www.flickr.com

kolorowa co skutecznie przykuwa spojrzenie obserwatora, np. – reklama (zobacz www.studioprinter.pl) w autobusie. Oprócz tego wzrok przyciągają transmitowane aktualności lokalne, ze świata, i wiadomości sportowe, ciekawostki itp..

Ogromnie istotnym aspektem jest również fakt, że reklama (zobacz studioprinter.pl/gabloty-aluminiowe/) w autobusie dociera do nabywców w momencie znacznej chłonności umysłu, kiedy nigdzie się nie spieszą jak też nie mają nic do zrobienia aniżeli spozierać w ekran LCD i odczytywać emitowane na nim informacje. Mało tego, potencjalny odbiorca nie ma możliwość wyłączyć emitowanej reklamy co jeszcze zwiększa skuteczność tego typu działań promocyjnych. Odpowiednio stworzona reklama w autobusie ma szanse być skuteczną pod warunkiem, że nie będzie nazbyt nachalna.