Jak się obecnie przedstawia rynek dronów, gdzie urządzenia te są dzisiaj używane.

Bezzałogowe maszyny latające używane są od kilkudziesięciu lat, niedawno jeszcze z tego, co oferują przede wszystkim korzystało wojsko. Lecz bardzo dynamiczny rozwój nowych technologii spowodował, że kilka lat temu sklepy wprost zostały zarzucone niedużymi statkami powietrznymi. Dzisiaj jakieś tanie drony kupi się już za kilkadziesiąt złotych. W takiej kwocie otrzyma się niewielką zabawkę, która też jedynie do takich celów posłuży. W kwocie pięciuset złotych można już kupić drona, jaki będzie posiadał niedużą kamerę czy aparat, ale w dalszym ciągu będą to wykorzystania typowo amatorskie.

Następną półką są drony do profesjonalnej pracy. Ich ceny będą się zaczynać od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, lecz w tej cenie otrzyma się urządzenie z naprawdę dużymi możliwościami. Na przykład dron DJI Phantom 3 Professional będzie kosztował między 5 a 6 tysięcy złotych, lecz w zestawie otrzymuje się nie tylko bardzo dobrej jakości latające urządzenie, ale dodatkowo zaawansowaną kamerę która będzie nagrywać w wysokiej rozdzielczości, porównaj pod adresem: dobra strona.

dron

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com

O wojskowych zastosowaniach dronów od bardzo dawna wiadomo, ale sprzęty te coraz bardziej zyskują renomę wśród cywilów. Bardzo chętnie korzysta z nich przemysł, drony świetnie zaczęły się sprawdzać do kontrolowania niedostępnych terenów czy pilnowania posesji. Także naukowe środowiska chętnie korzystają z ich możliwości.

Urządzenia te monitorują ilość zwierzyny, badają zanieczyszczenia atmosfery czy tworzą mapy, docierając do miejsc, do których normalnie byłoby ciężko dotrzeć. Następne zastosowanie dronów to przemysł dziennikarski, filmowy i fotograficzny. Z dronów korzystają zawodowcy którzy pracują w dużych koncernach medialnych, ale także coraz więcej niedużych firm zajmujących się fotografią. Porządnego drona zakupić już można za pięć tysięcy złotych, a jego użycie może znacząco rozszerzyć propozycję takiego fotografa.

Jeżeli zaciekawiły Cię artykuły publikowane na niniejszej witrynie, to z pewnością świetna witryna (https://rfid.zone/rfid-w-logistyce/) również będzie dla Ciebie wartościowa.

Filmowanie z powietrza będzie się obecnie pojawiać w ofercie większości takich firm, i wszystko wygląda na to, że popularność tej metody będzie cały czas rosła -> .