oszacowanie domeny

Domena bywa warta tyle, jak dużo jest w stanie zapłacić za nią klient. Wycena domeny jest kłopotliwa i wiele jest zależne od tego, kim jest potencjalny odbiorca, i jakie ma projekty. Zamawiając usługę wyceny domeny, otrzymamy orientacyjną wielkość, jaką można dostać za domenę, oraz przedstawienie potencjału wiadomego adresu.

przykładowa strona internetowa na ekranie laptopa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle takie opracowanie obejmuje wiadomości o wykonalnym użyciu adresu na rynku lokalnym i obcym, analizę językową, informacje o statusie domeny w wyszukiwarkach, także jej sytuacji ustawowej.

O ile nie ciekawią nas aż tak dokładne informacje, lub po prostu nie chcemy płacić innym za wycenę, mamy możliwość zdać się na biegłość różnych internautów. W ramach forów dyskusyjnych, poświęconych domenom internetowym, lub komputerom, działają sekcje, w jakich można spytać o wycenę domeny. Jedną z cech, rozstrzygających o opłacie domeny jest gałąź, w jakiej może zostać wyeksploatowana.

przeglądanie Internetu

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Informacja na temat tego, jakie gałęzie odpowiednio płacą za domeny na pewno jest przydatna, niemniej w określeniu fizycznej ceny wywoławczej wspomaga porównanie z pokrewnymi domenami, zbytymi w przeszłości. Nie zawsze ta wiedza jest otwarta. Niejednokrotnie strony transakcji wolą odłożyć ją dla siebie, niemniej są serwisy internetowe, które sporządzają takiego typu zestawienia.

Jeśli zaznajomienie się z cenami innych domen mało nam powiada i wciąż nie jesteśmy pewni, ile powinniśmy zdobyć za nasz adres na rynku pochodnym, należałoby zapytać o zdanie pozostałych. Wycenę domen proponują poniektórzy rejestratorzy domen, także brokerzy handlujący na rynku wtórnym.

Ostatecznie pragnąc poznać koszt swojej domeny, zawsze można zdać się na wolny rynek i wystawić ją na aukcji internetowej. W necie funkcjonuje kilka giełd domen, przynoszących taką sposobność. Należałoby jednak pamiętać, że na giełdach domen, kupcami są z reguły inwestorzy domenowi, zaintrygowani jak najtańszym zakupem adresu. Wyższą zapłatę jest możliwość uzyskać wyprzedając domenę jednostce, jaka wymaga jej do adaptacji konkretnego przedsięwzięcia. Wycena domeny na różnych przyrządach nie będzie do końca autorytatywna i będą się od siebie różniły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*