Otwieramy sklep z artykułami spożywczymi. O czym nie można zapominać?

Osoby prowadzące swój biznes w branży jedzeniowej wiedzą dobrze, że trzeba dopilnować wielu formalności. O jakich rzeczach pamiętać chcąc założyć taki sklep?

landszaft - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
firma - fotogram

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, ogromnie ważna będzie lokalizacja. Najlepiej otwierać tego typu sklepu w miejscach najbardziej ruchliwych. Dobre będą osiedla, główne ulice, jak również bliska odległość przystanków komunikacji miejskiej. Odpowiednia jest także okolica, gdzie mało jest większych galerii. Ważne, aby asortyment był dopasowany do odbiorcy. Na większych osiedlach mamy mniejsze szanse na sprzedaż produktów z wyższej półki. Natomiast otwierając sklep w centrum dużego miasta, jakim jest Warszawa można już liczyć na klientów, którzy będą zainteresowani również takimi droższymi artykułami.

kadr - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Z powodu tego, że w sklepie takim zamierzamy sprzedawać artykuły spożywcze, trzeba dostać zgodę od inspektora sanitarnego. Placówka taka przeprowadza kontrolę w lokalu oraz wpisuje nasz sklep do rejestru, dając zgodę na prowadzenie takiej działalności. Po uzyskaniu takiej zgody trzeba liczyć ze sporadycznymi kontrolami z sanepidu – firma montująca klimatyzację w Warszawie. Jeśli chcemy sprzedawać alkohol, to musimy postarać się również o koncesję. Wydaje ją gmina, a liczba tego typu pozwoleń jest ograniczona. Z tego względu niekoniecznie dostaniemy koncesję zaraz po załatwieniu wszystkich formalności. Trzeba wiedzieć także, że tego typu pozwolenie jest płatne. Wysokość opłaty za zależy od typu alkoholu, który zamierzamy sprzedawać.

Pamiętajmy o koniecznym wyposażeniu. Konieczna w tego typu sklepie będzie klimatyzacja. Zadbajmy o to, by firma, jaka montuje urządzenia oferowała też serwis konserwacja techniczna budynków klimatyzatorów. To bardzo ułatwia radzenie sobie z ewentualnymi usterkami na przyszłość. Serwis serwis techniczny klimatyzatorów jest czymś bardzo pomocnym – CiK Wiśniewski – naprawa chłodni. Potrzebne też są różne lodówki czy lady chłodnicze. Czasami, gdy produktów wymagających bez przerwy niskiej temperatury posiadamy w sklepie większą ilość przydadzą się komory chłodnicze. Jeśli mamy tego typu potrzeby, jak też zaplecze na takie urządzenia, to możemy zrobić chłodnię. Przydatna będzie też naprawa chłodni, jaką są w stanie zagwarantować specjalistyczne serwisy. By dopracować niektóre sprawy do końca, potrzebujemy czasu i wprawy. Tak jak wymieniony serwis klimatyzatorów. Z tego względu też nie przejmujmy się, gdy na początku nie wszystkie rzeczy będziemy ogarniać. Do wielu rzeczy można dojść z czasem.