Rozliczenie PIT: nie tak straszne jak myślimy!

Wiele ludzi standardowe rozliczenie PIT traktuje jak coś bardzo kłopotliwego, a równocześnie totalnie zbytecznego. Niestety każda osoba zobligowana jest do tego, aby się rozliczyć. Zamiast więc marudzić, warto przekonać się, że PIT 2014 wcale nie jest taki straszny jak go malują!

banknot polski

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Należy wiedzieć oczywiście o tym, iż rozliczenie podatkowe możemy wysłać do urzędu przez internet (zobacz pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google) albo też złożyć osobiście w siedzibie urzędu. Oprócz tego pomocny PIT 2014 program pozwoli nam samodzielnie szybko wypełnić nasze formalności i w ten sposób zaoszczędzimy nieco czasu i energii – sprawdź na corocznego rozliczenia podatkowego musimy zacząć od dokładnego ustalenia źródeł osiągniętych przez nas przychodów, jak również wyboru odpowiedniego formularza podatkowego. Warto także dowiedzieć się, czy można rozliczyć się np. z małżonkiem lub też czy przysługują nam jakieś ulgi i odliczenia.

Wejdź do serwisu oraz dowiedz się (https://www.rathgeber.pl/produkty/etykiety-i-naklejki-foliowe), czy nasz podobny artykuł wydaje się być zajmujący. Będzie nam też bardzo miło, jeżeli zostawisz ocenę.

Mnóstwo ludzi do tego stopnia boi się rozliczenia, iż woli powierzyć ten obowiązek profesjonaliście, który wykona je za niego, zwykle za określoną opłatą. Ale rozliczenie PIT wcale nie jest tak skomplikowane jak może się wydawać. Ludziom bez wykształcenia księgowego zazwyczaj powinno to zająć parę godzin, aczkolwiek bez wątpienia pozostanie nam parę złotych w kieszeni oraz odrobina satysfakcji (porady i wskazówki). Oprócz tego należy wiedzieć także o tym, że w internecie znajdziemy obecnie niemało darmowych serwisów, które praktycznie „prowadzą nas za rękę” w trakcie rozliczenia.

Jeśli mimo to mamy pewność, że również z pomocą narzędzi internetowych nie poradzimy sobie z PIT-em, możemy powierzyć to zadanie fachowcom. Paradoksalnie biura rachunkowe nie oczekują za rozliczenia wielkich stawek od osób fizycznych. Nieco więcej mogą zapłacić osoby, w sytuacji których rozliczenie jest nieco bardziej skomplikowane bo np. korzystają z niektórych ulg podatkowych. Musimy jednak uważać na oferty, które zachęcają zbyt tanimi opłatami za pomoc.

Musimy pamiętać o tym, że za wszelkie nieprawidłowości w obliczeniach odpowiada osoba, której podpis jest pod PIT-em. Warto więc być jak najbardziej skrupulatnym w tej kwestii. Istotne jest również, abyśmy dotrzymali niezbędnych terminów rozliczenia.