Wybierz najlepszą agencję marketingową!

Przenoszenie budżetów reklamowych z mediów tradycyjnych do sieci chroni agencje interaktywne przed negatywnymi skutkami kryzysu gospodarczego – takie wnioski wynikają z najnowszego badania “Client-Agency Economic Outlook Survey” przeprowadzonego w maju 2009 r. w Stanach Zjednoczonych. Krajowe analizy wyraźnie potwierdzają ten trend – reklama w internecie, jako jedyny segment w rynku reklamowym, zanotowała 7% wzrost przychodów w I kwartale 2009 r.

strona internetowa www
Badania ze USA niezbicie dowodzą pogorszenia się sytuacji ekonomicznej agencji marketingowych. 87% badanych agencji odczuwa wpływ kryzysu gospodarczego na ich działalność. Niektóre z nich – 7% przyznaje, że kryzys oddziałuje na ich sytuację pozytywnie. Tylko co 20. badana firma nie odczuwa żadnej korelacji między sytuacją na rynku a działalnością firmy. Zobacz na czym polega kształtowanie wizerunku firmy.

Za promocją w internecie przemawia łatwość rozliczania konwersji wykupionych kampanii, co potwierdza na przykładzie e-mailingu Błażej Miernikiewicz, dyrektor zarządzający jednej z największych w kraju agencji specjalizujących się w marketingu internetowym Artefakt: Zainteresowanie mailingami rosło ostatnio bardzo intensywnie. Włączenie do oferty mailingów rozliczanych za kliknięcie (CPC) pozwala marketerom na łatwą ocenę efektywności tego typu działań. Bywa, że okazują się one skuteczniejsze i tańsze od reklamy w TV czy prasie.

Polskie analizy odzwierciedlają trendy w USA dotyczące sieciowych form promocji. Według analizy domu mediowego MPG w I kwartale 2009 r. krajowy rynek reklamy zmniejszył się o 160 mln zł, czyli prawie o 1/10 w stosunku do I kwartału 2008 r.

Opracowane przez nas wpisy zaintrygowały Cię tak bardzo, że masz ochotę na kolejne. Namawiamy zatem do świeżej witryny – po prostu kliknij w źródło (http://www.workservice.pl/praca/sezonowa/bialystok/).

Tylko reklama internetowa odnotowała 7% wzrost przychodów w ciągu pierwszych 3 miesięcy 2009 r. Badania domu mediowego ZenithOptimedia jest jeszcze korzystniejsza dla sektora – analitycy prognozują mu 20% wzrost w tym roku. Prognozy potwierdza praktyka agencji marketingu internetowego:
Rodzimych agencji specjalizujących się w marketingu w wyszukiwarkach kryzys nie dotknął – stwierdza Błażej Miernikiewicz z Artefakt.pl (Artefakt.pl)- Zainteresowanie linkami sponsorowanymi oraz pozycjonowaniem rośnie. Po pierwszym półroczu obsługujemy ponad 15% więcej klientów niż na koniec 2008 r., co przekłada się na ponad 300 polskich i zagranicznych serwisów internetowych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych agencji SEO/SEM, z którymi mamy kontakt – podsumował przedstawiciel Artefakt.