Wyjątkowe chwile – w jaki sposób je zatrzymać?

Uwiecznianie ważnych chwil było dla ludzi istotne od zawsze. Kiedyś robiono to, tworząc obrazy. Obecnie już posiadamy na szczęście o wiele prostsze oraz sprawniejsze możliwości – możemy po prostu robić zdjęcia oraz kręcić filmy. Zaczęło być to realne jednak dopiero kilkadziesiąt lat temu. Wówczas wyłącznie w formie czarno-białej. W tym czasie kamery i aparaty mieli jedynie specjaliści. Były one kosztowne i mało kogo było na nie stać. Dlatego zatrzymywano wyłącznie rzeczywiście znaczące okazje, takie jak wesela, chrzciny lub pogrzeby.

kamerka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Starsze osoby posiadają zatem niedużo fotografii ze swej młodości. Stopniowo zaczęło się to zmieniać. Już dwadzieścia lat temu aparat fotograficzny zagościł w tak naprawdę każdym polskim domu. Jednakże początkowo działały one zupełnie inaczej niż obecnie. Żeby wykonać zdjęcie, trzeba było posiadać rolkę, jaką później zanosiło się do fotografa, aby ją wywołał.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do nowej witryny, gdzie wyszukasz pouczające posty – wejdź w link maszyny do sitodruku używane.

W aktualnych czasach jest to znacznie łatwiejsze. Posiadamy aparaty cyfrowe, którymi można robić fotografię w przeciągu zaledwie chwili, a potem od razu obejrzeć ujęcie oraz zdecydować czy nam się ono podoba, czy nie. Niektórzy rozporządzają świetnym sprzętem, takim jak na przykład oczekiwany GoPro Karma (sprawdź pierwsze przecieki: http://www.gohero.pl/drony-gopro), lecz tak naprawdę tego rodzaju aparaty są dzisiaj wbudowane w każdy telefon komórkowy. Wykonujemy więc o wiele więcej fotografii niż wcześniej, aniżeli jeszcze te 10 lub nawet 5 lat temu. „Pstrykamy” tak naprawdę na co dzień, w całkiem banalnych momentach. Mamy sposobność, aby takie fotografie z miejsca wysłać swoim przyjaciołom czy podzielić się nimi ze znajomymi na portalach społecznościowych.

kamera sportowa

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami jednakże trafia się, że aparat umieszczony w telefonie nam nie wystarcza. Nie ma w tym nic przedziwnego – przecież z reguły nie są one nazbyt dobrej jakości. Na co dzień może i są odpowiednie, ale już przy szczególnych okazjach – niestety w zasadzie nie. Z tej racji wciąż nie odchodzą do lamusa lepsze aparaty czy też np. kamery sportowe, jakie pozwalają nam osiągnąć szczególnie wysoką i faktycznie wyjątkową jakość nagrywanych materiałów. Ich kupno wiąże się zwykle z dosyć wysokimi kosztami, lecz to i tak nie zniechęca wielbicieli pięknych fotografii i zapierających dech w piersiach filmów. W końcu czego się nie robi, by utrwalić swe najlepsze wspomnienia?