Zostań dostrzeżony na jezdni dzięki folii fluorescencyjnej

Mieszkając w dużym mieście, rzadko zdarza nam się moment, kiedy wieczorem idziemy w zupełnej ciemności, jako że w każdym miejscu świecą się latarnie. Jednak nawet znajdując się w półmroku, możemy być niedostrzeżonym przez kierowcę.

polska

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Toteż warto jest nosić na ubraniu element zrobiony z foli odblaskowej, który sprawi, że każdy samochód nas zauważy.

Od kilka lat ważna jest ustawa, według której każdy kierowca musi mieć w aucie kamizelkę, do której wykonania posłużyła folia fluorescencyjna. Wówczas, w razie przymusu opuszczenia pojazdu w ciemnej nocy na ruchliwej ulicy, jest on dostrzegalny dla pozostałych kierowców. Jednak nakaz ten nie obowiązuje pieszych, z których jednostki każdego dnia przemierzają nieoświetlone drogi w nocy. W takich przypadkach nierzadko zdarzają się wypadki, spowodowane złą widocznością. A wystarczyłaby folia fluorescencyjna, i każdy uniknąłby stresu. Dlatego też, współcześnie media przestrzegają pieszych.
Co możesz zrobić jako piechur, który często spaceruje wzdłuż niewyraźnie oświetlonych dróg, aby polepszyć swoje bezpieczeństwo? W takiej sytuacji pomoże ci folia odblaskowa. Wykonana jest ona ze sztucznego materiału, pokrytego neonową barwą, który świeci się jaskrawo w ciemności (elegancka folia odblaskowa). Folię możesz nabyć na aukcji internetowej, płacąc za metr bieżący. Potem możesz wyciąć z niej dowolny kształt, po czym przyczepić do materiału – jej tylna strona jest już powleczona substancją klejącą. Doskonale nada się na kurtkę, torebkę, lubf nawet buty.
Kiedy znajdujemy się na nieoświetlonej drodze po zmroku, pozostajemy właściwie niewidoczni dla kierującego, toteż należy w jakiś sposób się odseparować od ciemności.

Wówczas pomocna będzie folia odblaskowa, która przyklejona na dowolnym tworzywie zapewnia nam, że nie będziemy niezauważeni. Tego typu produkt znajdziemy w internecie, można kupić całą jego belkę, lub też tylko metr bieżący.