Zaproś wiosnę we wnętrzach

Lada moment wiosna zapuka do naszych mieszkań. Czas najwyższy na wiosenne dekoracje i metamorfozę wnętrz. Żegnamy się z szarością panującą w mieszkaniach i wprowadzamy do wystroju wnętrz świeży powiew wiosny. Radzimy co zrobić, aby odmienić swój dom na wiosnę.

Świeczniki Twilight

Autor: Stelton
Źródło: www.smakprostoty.pl
Miejsce suchych bukietów niech zajmą kompozycje z pachnących, wiosennych kwiatów. Jeśli za oknem trudno o pierwsze oznaki wiosny, warto ”zorganizować” wiosnę w oknie. Należy tylko zawiesić delikatne butelki czy flakony w oknie (poszerzone informacje pod linkiem) do którego zwykle wpadają promienie słoneczne.

Ale to nie koniec, gdy zapadnie zmrok aby spotęgować efekt, możemy ustawić na parapecie świeczniki czy tealighty. Ta ciekawa, pachnąca dekoracja, powstała w krótkim czasie wprowadzi do wnętrza przyjemną atmosferę – świetne modele.

Podczas zmian warto wyeksponować nowe obrazy, plakaty oraz ramki na zdjęcia – wspaniały dodatek do wnętrz. Prawidłowo dopasowane ramki dodadzą aranżacji odpowiedni nastrój, wprowadzą szczyptę koloru oraz modnego stylu (zobacz). A gdyby tak skomponować rodzinną galerię? To niezbyt kosztowny, a jakże uroczy sposób na odmianę wnętrza. Aluminiowe, choć wyglądają bardzo elegancko, nie wprowadzą przytulnej atmosfery. Najlepiej wybrać drewnianą, która będzie emanować domowym urokiem. Natomiast ramki kolorowe najlepiej sprawdzą się w pokoju dziecka (zobacz żyrandol dla dzieci) – tam także zaprośmy wiosnę.

ramka na zdjęcia

Autor: pabloverdugo
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na grube poduszki oraz ciężkie narzuty już minął. Zastępują je pastelowe kolory i lekkie tkaniny. Tak jak kreatorzy mody przebierają modelki w romantyczne sukienki dodając do stylizacji ciężkie buty, tak w domu możemy łączyć jedwabie z aksamitami. W związku z tym nie obawiajmy się eksperymentować z rodzajem tkanin. Nie musimy wymieniać wszystkich poduch, zasłon i pokrowców. Czasem wystarczy dodać parę nowych elementów. Ważne jest, jak tkaninę użyjemy. Na fotele, kanapy lub krzesła nada się mocna i nieco sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wtedy nie rozchodzi się na szwach a jednocześnie jest odporna na przetarcia. Kanapę ozdobią stosownie dopasowane poduszki. Może w kwiaty albo wiosenne ptaki?

|