W co się gra na PS3?

Za chwilę sezon ogórkowy będzie już przeszłością. Koniec lata to koniec odpoczynku dla producentów gier. Trzeba zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić spragnionych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje produkcje jeszcze przed końcem roku, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym czasie zbija się największą gotówkę. Dlatego gra jest warta świeczki.

Obecnie, posiadacze konsoli PS3 nie powinni narzekać na brak tytułów. Zaraz po premierze tej konsoli było krucho, Xbox 360 pod względem ilości gier, bił PS3 na łeb na szyję. Teraz jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki Playstation 3 nie powinni narzekać. Większość wychodzących tytułów to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale megahitów nie brakuje.

Reasumując, trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że producenci inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasem zrodzi się coś pokroju nietuzinkowego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się forsa, więc wielkie korporacje wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez komplikacji. Trudno się dziwić takiej polityce.

Jednym z takich seryjnych hitów jest Pro Evolution Soccer 2010 od Konami. Ta firma musi się tym razem mocno postarać. Poprzednie wydanie tej znakomitej piłki nożnej nie spełniło oczekiwań graczy i co ciekawe konkurencyjna FIFA 09 okazała się bardziej grywalna. Walka pomiędzy tymi dwoma tytułami trwała od zawsze, jednak dziecko EA zawsze było w tyle. Teraz role się odwróciły, ciekawe na jak długo? Przekonamy się już wkrótce.

Następną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć lasery naszych konsol to Call of Duty: Modern Warfare 2. Tytuł ten zdobył już ogromną liczbę fanów. Rozgrywki sieciowe są rozgrywane dzień i noc, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się obiecująco, nowe kampanie, poprawiona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie ze sobą wiele tygodni znakomitej rozgrywki.

Need for Speed Shift.

Nie ociągaj się – najnowszy tekst już pojawił się na naszej stronie. Kliknij w podany link i wtedy odkryjesz masę dopełniających wiadomości na temat tego inspirującego materiału.

Kolejna część jednej z najbardziej znanych gier wyścigowych. Czy nowa część okaże się hitem, tak jak to obiecują jej twórcy? Ciężko powiedzieć, ponieważ z NfS było różnie, raz byliśmy świadkami wzlotów a raz upadków. Electronic Arts starało się jak mogło . Dorzucali fury, poprawiali grafę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Pomimo tego sama rozgrywka już tak nie wciągała jak przed laty. Dlatego teraz muszą nas naprawdę mile zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. W wygląda na to, że im się to uda

Uncharted 2: Among Thieves to pokolenie nowej generacji konsol. Seria jest młodziutka bo część pierwsza jeszcze przemysłowe czytniki rfid leży na półkach sklepowych i jest cały czas kupowana. Naughty Dog to fachowcy, którzy potrafią przyprawić o ślinotok. Tytuły z przeszłości umocniły tę firmę, więc gracz podchodzi do ND z należytym szacunkiem. Przypomnijmy, że pierwsza część Uncharted była po prostu przepiękna. Graficznie onieśmielała inne konsole ajk Xbox 360 czy Wii. Jednak Naughty Dog zapewnia, że część pierwsza wykorzystała około 30% mocy PS3. Jeżeli to rzeczywiście prawda to aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać następca! Ale grafa to nie wszystko, w takich produkcjach liczy się fabuła, a ta również nie powinna być nudna. Tym razem akcja będzie toczyć się wokół historii podróżnika Marco Polo, a my już ostrzymy sobie ząbki na tę historię.

A co dla tych, którzy są wielbicielami grania w podróży? Zabranie konsoli do pociągu czy autobusu nie jest zbyt mądrym rozwiązaniem. Nie ma jednak powodów do zamartwiania się. Bardzo wiele gier na konsolę jest udostępniona również na peceta. Bierzemy zatem laptopa (przykłady znalezione w mieście Kraków: dowiedz się więcej na stronie), zatroszczmy się o jego baterię. Często gdy jedziemy gdzieś dalej środki transportu są wyposażone w gniazdka. Nie zapomnijmy więc o zasilaczu (przykładowe zobaczysz tutaj: polecane źródło). I słuchawkach na uszy. Można już atrakcyjnie spędzić czas w trakcie jazdy.