Jak założyć spółkę z.o.o.

Oto prosty tekst, w którym w trzech punktach opiszę, co należy zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek to proces, który może trwać kilka tygodni, jednak znacznie skurczy się, jeśli skorzystamy z usług kancelarii prawnych lub radcy prawnego.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Po pierwsze, należy stworzyć umowę potwierdzoną notarialnie.

Wejdź na sensowny serwis www, a zgłębisz dane na ten wątek jeszcze w większym stopniu – niewątpliwie będą interesujące oraz całkowicie Cię pochłoną.

Do tej czynności konieczna jest oczywiście asysta notariusza. W umowie zawieramy najistotniejsze informacje i deklarujemy zarząd społki.

Później musimy zatwierdzić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Kończąc proces, biznes musi być zarejestrowany. W pierwszej kolejności w Krajowym Rejestrze Sądowym, dokąd w terminie do pół roku od podpisania umowy należy przynieść umowę spółki, wnioski rejestrowe i dowód wpłaty na 1500zł (opłata manipulacyjna). Powinno się pamiętać też o liście wspólników i ich danych osobowych. Następnie jest czas na załatwienie formalności w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od tego roku firmę można zarejestrować elektronicznie, ale związane jest to z obowiązkiem dysponowania podpisem elektronicznym.

Zgodnie z tym co powiedziałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. powinno znacznie ułatwić wsparcie prawników.

Jeśli problematyka, która jest przedstawiona w niniejszym wpisie jest godna Twojej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie.

Kancelarie prawne są w stanie załatwić formalności tylko w kilka dni. Oprócz tego oferują spisanie umowy, co pozwala uniknąć wielu niedociągnięć i kłopotów pojawiających się razem z zawieraniem tak istotnego dokumentu. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych jest związane z bonusowym kosztem, lecz jest to nic porównując z korzyściami, jakie z tego wynikają. Szukając odpowiednie biuro, wystarczy wpisać w Google np. „radca prawny” lub „kancelaria prawna” (oczywiście, miasto trzeba określić pod siebie) i pojawi się nam mnogość linków.