Szybki przegląd tabletowego rynku w naszym kraju – kilka wskazówek dla kupujących te urządzenia.

Jeszcze do niedawna niewielu ludzi przypuszczało, że podczas raptem kilku lat urządzenia z dotykowymi ekranami zrewolucjonizują rynek mobilnej rozrywki i telefonów. Jednak rewolucja już nastąpiła, dzisiaj zdecydowana większość kupujących nowy telefon wybiera dotykowy smartfon zamiast zwykłego aparatu z klawiszami, a tablety biją rekordy sprzedaży. Stało się to wszystko zaledwie w przeciągu kilku lat, gdy z mało znanych gadżetów elektronicznych stały się jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń, popularnością bijąc na głowę nawet laptopy.

apple

Autor: Johan Larsson
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy tablet to tak naprawdę ekran dotykowy włożony do cienkiej obudowy.

Niezbędne są Ci dodatkowe info (https://gmsystem.pl/blog/jakie-rozwiazanie-jest-mi-potrzebne-pdm-czy-plm/) na ten intrygujący temat? Więc nie ociągaj się i wejdź do następnego wpisu – tam opracowaliśmy dla Ciebie coś wyjątkowego.

Tablety pracują bez klawiatur, chociaż oczywiście nie ma żadnego problemu, żeby ją podłączyć, a ich bardzo duża popularność wzięła się głównie z wygodnego użytkowania i mobilności. Technologiczny postęp w dziedzinie tabletów jest niezwykle szybki, cały czas pojawiają się nowe konstrukcje, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany zakupem takiego urządzenia, to powinien sprawdzić ostatni tablety ranking, aby zorientować się, co warto zakupić – idź na stronę.

Konkurencja pośród producentów tabletów jest ogromna – na światowych rynkach swoje urządzenia sprzedaje kilku gigantów i duża ilość małych firm, które również chcą coś zgarnąć z tego ogromnego tortu. Najbardziej chyba znanym producentem markowych tabletów na świecie jest Apple, po dziś dzień urządzenia tej firmy są pragnieniem wielu ludzi. Firma stawia na

Asus

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

opracowany przez siebie system operacyjny, pozostali producenci postawili tu na dostępne ogólnie systemy, to znaczy Android i Windows.

Świetne jakościowo urządzenia robi firma Asus, kojarząca się do tej pory raczej ze sprzętem komputerowym. Każdy nowy asus tablet to nie tylko świetne osiągi i parametry, ale również doskonałe wzornictwo i solidność, ciężko więc być zdziwionym, że sprzęty tej firmy królują w rankingach sprzedaży, mimo że są stosunkowo drogie. Na rynku jest również sporo tańszych, ale jednocześnie dobrych jakościowo tabletów, przykładowo takie urządzenia oferuje polski producent urządzeń elektronicznych, czyli Goclever – Asus.