oszacowanie domeny

Domena bywa warta tyle, jak dużo jest w stanie zapłacić za nią klient. Wycena domeny jest kłopotliwa i wiele jest zależne od tego, kim jest potencjalny odbiorca, i jakie ma projekty. Zamawiając usługę wyceny domeny, otrzymamy orientacyjną wielkość, jaką można dostać za domenę, oraz przedstawienie potencjału wiadomego adresu.

przykładowa strona internetowa na ekranie laptopa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle takie opracowanie obejmuje wiadomości o wykonalnym użyciu adresu na rynku lokalnym i obcym, analizę językową, informacje o statusie domeny w wyszukiwarkach, także jej sytuacji ustawowej.

O ile nie ciekawią nas aż tak dokładne informacje, lub po prostu nie chcemy płacić innym za wycenę, mamy możliwość zdać się na biegłość różnych internautów. W ramach forów dyskusyjnych, poświęconych domenom internetowym, lub komputerom, działają sekcje, w jakich można spytać o wycenę domeny. Jedną z cech, rozstrzygających o opłacie domeny jest gałąź, w jakiej może zostać wyeksploatowana.

przeglądanie Internetu

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Informacja na temat tego, jakie gałęzie odpowiednio płacą za domeny na pewno jest przydatna, niemniej w określeniu fizycznej ceny wywoławczej wspomaga porównanie z pokrewnymi domenami, zbytymi w przeszłości. Nie zawsze ta wiedza jest otwarta. Niejednokrotnie strony transakcji wolą odłożyć ją dla siebie, niemniej są serwisy internetowe, które sporządzają takiego typu zestawienia.

Jeśli zaznajomienie się z cenami innych domen mało nam powiada i wciąż nie jesteśmy pewni, ile powinniśmy zdobyć za nasz adres na rynku pochodnym, należałoby zapytać o zdanie pozostałych. Wycenę domen proponują poniektórzy rejestratorzy domen, także brokerzy handlujący na rynku wtórnym.

Ostatecznie pragnąc poznać koszt swojej domeny, zawsze można zdać się na wolny rynek i wystawić ją na aukcji internetowej. W necie funkcjonuje kilka giełd domen, przynoszących taką sposobność. Należałoby jednak pamiętać, że na giełdach domen, kupcami są z reguły inwestorzy domenowi, zaintrygowani jak najtańszym zakupem adresu. Wyższą zapłatę jest możliwość uzyskać wyprzedając domenę jednostce, jaka wymaga jej do adaptacji konkretnego przedsięwzięcia.

Zobacz więcej szczegółów, a zobaczysz dodatkowe materiały, które zapewne również Cię zaintrygują. Nie zwlekaj zatem i użyj linku software house kraków.

Wycena domeny na różnych przyrządach nie będzie do końca autorytatywna i będą się od siebie różniły