Każdy laptop potrzebuje oryginalnego oprogramowania — w szczególności te, które są wykorzystywane w pracy

W Polsce jest takie prawo, że każdy komputer, który jest wykorzystywany w firmach, musi mieć oryginalny program.
Z pewnością wszyscy pamiętamy skandal oraz kompromitację, na jakie wystawiona była policja, gdy swego czasu wyszło na jaw, że pracują oni na lewym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie rzeczy wśród Polaków, a sami nie świecili zbytnio przykładem.

Zgłąb ponadto inne informacje dotyczące tej problematyki. Kliknij tutaj oraz zobacz więcej opinii na ten temat tej sprawy. To również bardzo Cię zaintryguje.

Dziś takie działania są już stosunkowo rzadkie. Wszystkie przedsiębiorstwa są świadome tego, że komputery, które znajdują się w budynku i używane są przez PRacowników, powinny mieć oryginalne oprogramowanie, ale też legalny program antywirusowy. To bardzo istotne. Trzeba trzymać na to rachunek oraz w momencie kontroli udowodnić, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeśli kupujemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset komputerów, to oczywiście trzeba zapytać o zniżkę. Będziemy potraktowani niczym najlepsi klienci. W takim wypadku nawet przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, by zrobić szkolenie z ich systemu. Będzie to zapewne niezwykle użyteczne, gdyż badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie zapewnia dany program, ponieważ po prostu nie wiemy, że istnieją. Takiego typu szkolenie może być również wykonane zdalnie.

Taka forma jest dzisiaj bardziej popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na komputery firmowe, pamiętajmy o tym, że musimy otrzymać również gwarancję.