Czemu zmienia się obecnie tak często telefony komórkowe, jak wygodnie da się przedłużyć umowę z operatorem.

Rynek smartfonów i telefonów komórkowych rozwija się w niesamowitym tempie. Co chwilę wypuszczane są kolejne modele, posiadające ekran o większej przekątnej, wydajniejszy procesor czy jeszcze pojemniejszą pamięć. W praktyce aktualnie czas życia typowego urządzenia wynosi obecnie dwa lata, bo także i tyle wynosi typowa umowa, jaką trzeba podpisać z firmą telekomunikacyjną. A że klienci bardzo się przyzwyczaili do tego, że wraz z podpisaniem kolejnej umowy otrzymują nowy aparat, to operatorzy komórkowi tak naprawdę nie będą mieli innej możliwości, jak te telefony przy przedłużeniu przekazywać.

galaxy

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Oczywiście nie dotyczy to każdej taryfy, bo część z nich obowiązuje bez nowego aparatu, ani też kart pre-paid, z których jedną z najbardziej popularnych jest play fresh. Ale w dużej części jakiś smartfon się jednak znajduje, i klient podpisując nową umowę może go otrzymać przy niewielkiej dopłacie.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (a-pro.pl/uslugi-elektryczne/) a przeczytasz w tamtym miejscu dodatkowe wiadomości. One również z pewnością okażą się dla Ciebie wartościowe.

Rzecz jasna trzeba mieć świadomość tego, że tak naprawdę nowego smartfona G8 nie dostanie się za darmo czy za symboliczną złotówkę, lecz będzie trzeba za niego zapłacić – łatwo porównasz telefony. Może to być albo pod postawią większego albo w początkowej opłacie, lecz w żadnym wypadku operator nie będzie do tego interesu dokładał.

play fresh

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
g8

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Obecnie coraz częściej promowany jest wśród firm telekomunikacyjnych internetowy kanał sprzedaży, zamiast angażowania do tego konsultantów. Przede wszystkim w serwisie internetowym klient liczyć może na dużo korzystniejsze ceny. Jeśli na przykład za nowy Samsung Galaxy miałby dodatkowo dopłacić trzysta złotych, to w internecie będzie już tylko kilkadziesiąt lub nawet mniej – chcę kupić galaxy. Kolejnym plusem takich umów przez internet i składania zamówień jest możliwość bardzo dokładnego sprawdzenia parametrów.

Przykładowo można sobie wybrać parę modeli smartfonów, nacisnąć przycisk porównaj telefony i po chwili dostanie się kompletne zestawienie wszystkich funkcji i możliwości, jakie one posiadają. Dzięki temu da się dokładnie zobaczyć, czym się charakteryzuje dany model urządzenia i zdecydować, czy właśnie on spełni wszystkie oczekiwania.