Telewizory plazmowe, telewizory LED i LCD – który z nich wybrać?

Nadszedł czas aby zmienić telewizor na nowszy? Wahasz się czy kupić telewizor LCD, tv led czy telewizor plazmowy? Poniższe porównania pomogą Ci w wyborze, wskazują one wady i zalety różnego typu telewizorów. W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów polecamy obejrzeć ofertę jaką posiada sklep internetowy rtv.

Przy zakupie telewizora istotna jest wielkość ekranu, jasność i długość eksploatacji.

Niekiedy możemy zasugerować się marką, najbardziej znane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które oferują ostatnio najnowsze telewizory 3D, jak również często klienci wybierają telewizory sony.

Często występującą wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie lokalnych wypaleń na powierzchni ekranu. Zdarza się to przy zbyt długim eksponowaniu tego samego jasnego logo stacji telewizyjnej. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu zjawisku stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie całego obrazu.W matrycach telewizorów LCD wypalają się zazwyczaj pojedyncze piksele, natomiast w telewizorach plazmowych są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.

W telewizorach LED dzięki sposobie działania diod i dość szerokim wachlarzu barw obraz jest bardzo wyraźny. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Dodatkową zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Zużycie energii w tych telewizorach jest wyraźnie mniejsze, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest lepsza od trwałości LCD.

Wraz z popularyzacją kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w zwykłych telewizorach. Na pewno minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D.

Zainteresował Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/uslugi/) koniecznie, tu jest coś, co z pewnością również będzie równie ciekawe.

Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy LG, Samsung i Panasonic.

Specyfikacje i dane techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie cech nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Telewizory marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Wybór wielkości odbiornika zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując 32-calowy telewizor czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość – im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych cech takich jak kontrast, kąt widzenia, czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Każdorazowy musi być dobrze przemyślany, aby zakupiony sprzęt odpowiednio działał przez lata.

Źródło: