Specjalista do spraw kontroli jakości – charakterystyka zawodu

Specjalista do spraw kontrolowania jakości – monIToruje wszelkie czy też wyselekcjonowane etapy procesu produkcyjnego i zapobiega produkowaniu artykułów marnej jakości.
Zależnie od przedsiębiorstwa kontrola jakości przebiega rozmaicie.

Ekspert pracujący w takim fachu, musi na bieżąco uzupełniać erudycję o dzisiejszych potrzebach rynku w obszarze wymogów jakościowych stawianych produktom, zgłoszonych patentach a także newsach technologicznych.

Jeżeli interesuje Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj (http://www.logintrade.pl/doradztwo/dokumentacja-zakupowa), a z pewnością zdobędziesz wiele fascynujących informacji na ten wątek.

Wiele przedsiębiorstw posiada swoje systemy zapewnienia jakości, jakie opierają się na wykonywaniu wszystkich operacji i procesów powiązanych z konkretnym towarem wedle przedtem określonych przesłanek wynikających z potrzeb nabywcy.

wyświetlacz

Autor: David Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Do głównych zadań specjalisty trudniącego się kontrolą jakości przynależy wyznaczenie kluczowych cech a także jakościowych wymagań wytwarzanych produktów, wykonanie ich specyfikacji z uwzględnieniem wymagań norm europejskich i dobór modelu zapewnienia jakości. Na owej bazie tworzy teoretyczny system, w którym wskazana jest organizacyjna struktura oraz procedury działań na każdym stanowisku oddziałującym w jakimkolwiek stopniu na jakość produktu. Specjalista taki powinien również prowadzić dokumentację wprowadzonego systemu, również będzie odpowiadać za dopełnianie cyklicznych inspekcji stanu jakości usługi bądź wyrobu.

W wypadku nieodzowności wdrażania w realizowanym procesie zmian technologicznych, współdziała przy opracowywaniu postępowań wdrażania ich a także steruje wprowadzeniem tych zmian. Inspektor jakości jest obecny w całym procesie produkcyjnym – do końca.