Dynamiczny rozwój nowoczesnej inżynierii w znacznym stopniu przyczynia się do zredukowania liczby stanowisk pracy

Słowo samoobsługa w czasach PRL-u miało niedużo znaczeń. Chyba najczęściej kojarzymy go z barami mlecznymi, gdzie każdy, nolens volens, musiał obsłużyć się samodzielnie. Choć i dzisiaj nie w każdej karczmie pracują kelnerzy, to jednak w porównaniu z latami 80-tymi ubiegłego stulecia wiele się zmieniło. A mianowicie, praca człowieka została zastąpiona przez rozmaite systemy. Oczywiście póki co roboty nie serwują dań, ale na parkingach lub w różnych wypożyczalniach pieniądze są inkasowane przy użyciu specjalistycznych urządzeń.

samochody na parkingu

Autor: Nicolas Senaud
Źródło: http://www.flickr.com
Zawód parkingowego jeszcze nie przeszedł do historii, lecz system parkingowy – (link do artykułu) jest w stanie z powodzeniem zastąpić nawet kilku pracowników. Dla właściciela placu parkingowego wprowadzenie tego systemu wiąże się z niemałymi oszczędnościami. Przełożeni mogą zapomnieć o regularnym wypłacaniu wynagrodzenia osobie inkasującej opłaty. A przy tym należy też pamiętać, że niekiedy parking koniecznie musi być dostępny przez 24 godziny, a to przecież wymaga zatrudnienia dodatkowych osób. Stąd rewelacyjny system parkingowy jest wykorzystywany tak przez placówki państwie, np. szpitale wojewódzkie, jak i przedsiębiorstwa prywatne.

Jeszcze pod koniec zeszłego stulecia można było całkiem dobrze zarabiać na wypożyczaniu kaset – w tym miejscu mamy na myśli nade wszystko kasety VHS, które wówczas były najpopularniejszą formą utrwalania długich i tych krótszych filmów.

Podoba Ci się ten artykuł? Zatem zapewne masz ochotę przeglądnąć więcej. Jeżeli tak, to wejdź w ten link i kliknij po źródło (https://kamrec.pl/pl/p/Mini-kamera-fullHD-z-czujnikiem-ruchu-PIR-podczerwien-czuwanie-3-miesiace/231). Miłej lektury!

Dzisiaj, czyli w epoce szybkiego internetu, wypożyczalnie tradycyjne praktycznie zniknęły z rynku, lecz obrotni obywatele wcale nie przestali zbijać pieniędzy na samym wypożyczaniu. W istocie popyt wpływa na podaż, co jest równoznaczne z tym, że najlepiej wypożyczać dobra, które ludziom są rzeczywiście potrzebne, a których najzwyczajniej w świecie nie posiadają, np. rowery do jazdy po danym mieście.

wypożyczalnia samochodów

Autor: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com
I tutaj system wypożyczalni – sprawdź moje źródło pomaga zredukować koszty związane z przyjęciem pracowników.
Jeżeli ktoś drobiazgowo przeanalizował pracę różnych systemów, to z całą pewnością musiał dostrzec, że nie zawsze da się całkowicie zastąpić pracę ludzi – przecież nawet te najnowsze systemy przestają działać. A wtedy potrzebni są eksperci, którzy potrafią je sprawnie naprawić, jak również pracownicy, którzy na kilka godzin albo nawet dni zastąpią niedziałające urządzenie.