Do jakich zadań stosowane są drony? Czy mamy jakieś przepisy określające, jak z nich korzystać?

Technologia zmienia świat nie do poznania, na szczęście na lepsze. Być może nie zawsze tak to odbieramy, ale nie ma wątpliwości, że za pomocą nowych odkryć wiele dziedzin życia odmieniło się na lepsze.
Ciekawym przykładem są drony, jakie są coraz bardziej popularne.

Zewnętrzny dysk SSD USB 3.0

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Są to tzw. bezzałogowe statki powietrzne, które naprawdę często stosowane są przez wojsko do rozpoznania oraz obserwacji. Z tego względu mają sprzęt, który najlepszy jest do obserwacji. Stworzony jest z głowic optoelektronicznych. Drony jednakowoż znamy pod innym kątem, chociaż to wspomniane zastosowanie może posłużyć do wielu celów, jak na przykład poszukiwanie zaginionych osób.
Obecnie drony są do kupienia dla każdego, szczególnie, że od siódmego września 2016 weszły w życie nowe zapisy, jakie regulują ruch dronów na terytorium naszego kraju. Wcześniej mogliśmy latać bez licencji nad zabudowaniami i miastami, gdzie mieszka mniej niż 25 tysięcy mieszkańców. Aktualnie przepisy są już bardziej restrykcyjne, gdyż nie możemy latać nawet na obszarami, ponadto musimy spełnić inne wymogi.
Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
By teraz z nich korzystać należy zrobić certyfikat i to jest krok w dobrą stronę, gdyż ktoś niedoświadczony może wywołać spore niebezpieczeństwo.

Jeśli czytasz ten artykuł to znaczy, że wątek Cię niezwykle zaciekawił – kliknij odnośnik (http://polmet.de/), a odnajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Zdarzały się już sytuacje, iż drony spadały, a bez wątpienia to zagraża ludziom.

Mimo zaostrzenia przepisów właścicieli dronów stale przybywa, ponieważ są aktualnie dostępne jak w żadnym innym okresie. Naprawdę popularne są filmy z drona, ujęcia, jakie dawniej mogliśmy zrobić, lecz za zdecydowanie większe pieniądze.