glazura w rozmaitym zastosowaniu

Właściciele budynków bardzo dobrze wiedzą jak ważna jest trwałość elewacji. Większość z nich wybiera wytrzymałość i elegancję. Takie atuty posiadają płytki klinkierowe. Palone są z tej samej gliny i w tej samej technologii co cegły, a grubość płytki kreuje możliwość użycia rozmaitych wariantów
spoinowania, w tym cofniętej fugi, dzięki czemu osiąga się wyobrażenie głębi na fasadzie.

sprawdź więcej na stronie

Autor: Paradyż
Źródło: www.podlogi.info
Płytki ceramiczne, ze względu na swą rozmaitość, mają zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane płytki Paradyż potrafią wyeksponować zalety poszczególnych wnętrz. Drobne płytki ceramiczne, najporządniej potwierdzają się na ścianach w dużych pomieszczeniach. Wolno je wtedy dowolnie ze sobą łączyć, komponować atrakcyjne desenie, co pozwala na ich skrupulatne i efektowne akcentowanie. Na posadzce, małe płytki będą wyglądać przyzwoicie w ciasnych pomieszczeniach.

Płytki ceramiczne

Autor: Bestile
Źródło: Coram Poland

Paradyż płytki ceramiczne znakomicie pasują do wielkich wnętrz, zarówno na ściany, jak i posadzki. Komponują one jednolitą nawierzchnię, czyniąc środek jasnym i wizualnie zwiększając go. Płytki łazienkowe powinny być tak dobrane, aby wykazywały się wytrzymałością na specyfiki chemiczne domowego użytku i umożliwiały skrupulatne uprzątnięcie i odkażenie przy zastosowaniu detergentów. Istotne jest także to, by przed zakładaniem płytek użyć izolację przeciwwilgociową, jak i stosowne uszczelnienia po montażu.

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń mieszkalnych najbardziej narażonych na obciążenia i zabrudzenia, dlatego płytki Paradyż tam stosowane muszą mieć duże parametry wytrzymałości. Płytki na taras muszą być mrozoodporne, o dużej klasie ścieralności, a też o cechach antypoślizgowych. Na tarasie doskonale sprawdza się gres techniczny, również płytki klinkierowe (polecana strona). Taras, przede wszystkim powiązany z ogrodem i obszarem dookoła domu, narażony jest zarówno na działanie dużych wahań temperatur, jak i przenoszenie piachu, żwiru i innych drobin ścierających.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na ten temat? Zachęcamy więc do nowej witryny – po prostu idź tu (http://www.pieczatki.pl/pieczatki-na-zamowienia/) i przeloguj się do naszego serwisu.

Na tarasie można wykorzystywać też płytki szkliwione i nieszkliwione, pamiętając o tym, że w wypadku przestrzeni polerowanej należy wystrzegać się czynników drapiących powierzchnie.