Sypialnia w szarym kolorze – czas na zmianę!

Szarości uchodzą za szykowne kolory. Niektórzy jednak mylnie uważają, że szary pokój to wnętrze monotonne i bez wyrazu. Wręcz odwrotnie! Dzięki gadżetom możemy stworzyć szykowne, innowacyjne wnętrze. Dziś idea na szarą sypialnię!

sypialnia w szarych barwach

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim postawmy na kilka odcieni szarości. Ściany możemy przemalować na dwie barwy – jedną, przy której postawimy wezgłowie łóżka przemalujmy na mocny, szary kolor, bądź wytapetujmy, zaś trzy pozostałe ściany na delikatniejszy odcień, zbliżony do jasnego srebra. Do tego fantastycznie będzie pasowała czarna podłoga z paneli.

sypialnia na szaro

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia łóżka jest jedną z najważniejszych najistotniejszych kwestii. Postawmy na łóżko obite miłą w dotyku tkaniną materiałem. Zainwestujmy w kilka poduszek o różnej rozmiarze, które rozrzucimy na zaścielonym łóżku. Szafki nocne zakupmy w ciemnym, szarym kolorze, podobnie jak komodę na pościel i niewielką szafę. Nad łóżkiem umieśćmy kinkiety np. z białymi lub jasnoszarymi kloszami. Pomyślmy koniecznie, by kreowały zgrabną całość z górnym oświetleniem pokoju. Gdy chcemy dodać wnętrzu gustowności, powinniśmy postawić na gadżety. Według mnie, sypialnia w kolorze szarym to bardzo fajny pomysł.

Do szarej aranżacji sypialni dobrze będą korespondować lustra, ramki na zdjęcia rodzinne, stalowe karnisze, srebrny wazon czy doniczki na kwiaty… Pomyślmy jednak, by nie przegiąć – sypialnia to przede wszystkim strefa wypoczynku. Duża ilość dodatków może uczynić wrażenie nieładu, a to już nie sprzyja relaksowi. Dopełnieniem pokoju będzie pościel – możemy postawić na gustowne połączenie czerni i bieli. Znakomicie prezentować się będzie też jednokolorowa szara pościel. Warto także zainwestować w kapę, którą nakryjemy łóżko w dzień.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygował Cię nasz tekst, to na kolejnej stronie wyszukasz dalsze informacje na ulubiony przez siebie opis.