W jakich miejscach znakomicie sprawdzą się lampy wiszące?

Niezwykle często lampy wiszące stanowią podstawowe źródło światła w salonie, w kuchni czy też w pokoju. Mogą być również najlepszą ozdobą i mogą zdecydować o charakterze oraz nastroju danego Wnętrza.

Jeśli decydujemy się na lampę wiszącą, mamy do wyboru wersje o jednym punkcie świetlnym. Możemy również zdecydować się na taki model, który posiada parę niezależnych lamp, z jakich stworzyć można interesujące kompozycje. Lampa jednopunktowa będzie sprawdzać się prawidłowo w małych wnętrzach i we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym i tradycyjnym stylu. Nadaje się ona dla przykładu do pokoju dziecka, gdzie są także inne źródła światła, a lampa jednopunktowa stanowi dodatkowe doświetlenie. Lampy kilkupunktowe będą sprawdzać się doskonale jako źródło światła w jadalni lub kuchni nad stołem. Pozwolą atrakcyjnie oświetlić stół w czasie rodzinnych zebrań i codziennych posiłków. Kilka punktów świetlnych może stworzyć atmosferę elegancji i podkreślić piękno zastawy stołowej i podawanych dań. Jeśli jesteśmy entuzjastami elastycznych rozwiązań, to możemy wybrać lampy sufitowe zezwalające na regulowanie długości kabla w taki sposób, żeby można było doświetlić daną powierzchnię mocnym snopem światła oraz rozproszonym, które usytuowane jest pod sufitem.
elektroniczny system

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy wybieramy lampę do salonu, moglibyśmy wybrać tego typu, która będzie zapewniać miłe, przytłumione światło, które nie będzie odbijało się na ekranie telewizora ani nie będzie razić. W tej roli będą sprawdzać się świetnie papierowe abażury zezwalające stworzyć ciepło i przytulny nastrój. Takie abażury nie męczą wzroku. Do dziecinnego pokoju warto zdecydować się na lampę, która będzie dopełnieniem innego źródła światła. Lampa w pokoju dziecięcym nie musi być dominującym składnikiem.

Warto zdecydować się na główne oświetlenie, które będzie charakterem pasować do innych punktów świetlnych i będzie miłe dla oczu. Lampa do jadalni czy nad stół w kuchni, może być to lampa leczenie łuszczycy lampami z mocniejszym snopem światła do wyeksponowania piękna zastawy oraz serwowanych potraw.