W jaki sposób promują się restauracje aby przyciągnąć klienta?

O popularności restauracji decydują obecnie nie tylko smakowite jedzenie i sympatyczna obsługa, bo tego typu lokali jest wiele, szczególnie w większych miastach. Właściciele restauracji muszą teraz działać w taki sposób, by się wyróżnić i przekonać klientów do systematycznych odwiedzin ich lokalu. Coraz chętniej inwestują więc w promowanie i marketing restauracji.

Jakie działania podejmują? Jest ich rzeczywiście wiele.

WiFi w restauracji

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Wciąż najbardziej popularne są ulotki rozdawane przechodniom, ale w tym wypadku możemy tylko mieć nadzieję, że taka osoba choćby rzuci okiem na tekst ulotki, a nie zaraz wrzuci ją do kubła na śmieci. Równie rozchwytywane są reklamy w prasie czy stacjach radiowych, ale ich wadą jest najczęściej wysoka cena.

Przeczytaj także: .

Znacząca jest także nowoczesna strona internetowa i obecność w mediach społecznościowych. Obecnie coraz więcej ludzi w rzeczywistości nie rozstaje się z telefonem komórkowym albo tabletem, więc koniecznością stało się dopasowanie strony internetowej do urządzeń mobilnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Przeloguj zatem do nowego tekstu i dowiedź się jakie dodatkowe źródło było naszą motywacją. Fajnej lektury!

Pamiętając o wielu użytkownikach sieci, warto też udostępnić klientom w lokalu usługę social wifi, czyli bezpłatnego dostępu do sieci, złączoną z działaniami marketingowymi. Wifi marketing w łatwy sposób pozwala na pozyskiwanie klientów i sprawianie, by cyklicznie wracali oni do lokalu. Kiedy klient połączy się z internetem, można mu np. wyświetlić naszą stronę albo profil na facebooku. Poznaj przykład: .

Sposobów na marketing restauracji jest dużo więcej i warto się zainteresować tym zagadnieniem, by jeszcze umiejętniej rozwijać swoją restaurację i bez przerwy mieć klientów.