W jaki sposób urządzić pokój dzienny z kominkiem?

W licznych mieszkaniach salon jest pokojem ważnym. To w tym pomieszczeniu spędza się każdego dnia wiele czasu, tu zaprasza gości. Nic w tym dziwnego, że niemal każdy pragnie właśnie to pomieszczenie urządzić tak, aby najlepiej prezentowało zarówno styl właściciela, jak i mieszkania.

Interesującym sposobem na oryginalną aranżację w salonie staje się kominek. Dzięki nowoczesnemu asortymentowi wielu producentów, dziś kominek wyjątkowo dobrze sprawdzi się nie jedynie we pomieszczeniach wystylizowanych na góralskie chaty czy sielskie wiejskie domki (choć niewątpliwie w tych salonach staje się elementem koniecznym – żaden inny detal tak szybko nie stworzy atmosfery swojskości i przytulności). Kominki sprawdzą się także w nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach (sprawdź . Do nich, zamiast kominka z cegły czy kamienia (link do ), można zamówić gładki lub zbudowany ze odpowiedniego tworzywa. Taki kominek można utrzymać w kolorze białym, który jeszcze podkreśli i nasyci barwę płomieni albo przemalować – najciekawiej na jeden z najbardziej modnych w nowoczesnych wnętrzach kolorów: szary, czarny lub czerwony.

Możliwość zaaranżowania salonu z kominkiem do pewnego czasu pozostawiona była jedynie dla ludzi mieszkających w domach wolnostojących. W bloku, niestety, nie sposób było pozwolić sobie na urządzenie salonu, którego głównym punktem byłyby trzaskające, płonące żywą czerwienią polana. Od kilku lat można jednak zdecydować się na to rozwiązanie, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Jak uważasz? Czy ten wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to w odniesieniu do przedstawianego problemu poznaj szczegóły tutaj.

Wyjściem z kominkowej opresji stały się biokominki – niezastąpione do mieszkań z dobrze działającą wentylacją, bądź zabudowa kominka : więcej info.

Warunkiem osiągnięcia ciekawego rezultatu, nie ważne czy to w mieszkaniu w bloku czy w domu wolnostojącym, jest bycie właścicielem sporego pomieszczenia, w którym przygotowany zostanie salon. Posiadacze takiego pomieszczenia jak najbardziej powinni pomyśleć nad ozdobą, jaka nie tylko doda wnętrzu uroku, ale i ogrzeje.