Zawierasz nową umowę? Sprawdź nowego kontrahenta

W naszym kraju zarejestrowanych są miliony różnych przedsiębiorstw, o odmiennych statusach. Spółki komandytowe czy jawne, lub z ograniczona odpowiedzialnością. Jeśli osobiście jesteśmy przedsiębiorcą na pewno nie rzadko trzeba nam zaczynać kolaborację z kolejnymi firmami. W takiej sytuacji musimy niezwykle uważać, gdyż na rynku działa mnóstwo oszustów.

biznesmani podpisujący umowę

Źródło: flickr.com
W tej sytuacji, pierwszym miejscem, które musimy sprawdzić będzie baza danych firm. Będzie to opcja wirtualna, można używając przeglądarki dowiedzieć się bardzo wielu rzeczy na temat przyszłego partnera, a dokładniej jego działalności- . Baza firm jest metodą bezpłatną, każdy posiada do niej akces, jeżeli tylko ma podstawowe informacje dotyczące interesanta, jak numer REGON czy KRS. Taka opcja jest możliwa, gdyż dla dobra publicznego, udostępniane są informacje na temat nie samej osoby fizycznej, co jej firmy. Gdyż w czasach kiedy internet nie był tak upowszechniony i o dane firm było ciężej, istniało zwiększone ryzyko trafienia na osobę nieuczciwą.

Niestety współcześnie malwersanci zdają sobie sprawę z tego, że ich działania są widoczne, gdyż baza danych firm zawiera informacje o ich długach a także wdrożonych postępowaniach sądowych. Z tego powodu często zakładają oni inną kompanię, na inne dane, przykładowo wspólnika. Dlatego jeśli odzywa się do ciebie świeża firma, warto poszperać nieco głębiej- . Chociażby dobrze będzie sprawdzić taką personę na portalu społecznościowym. Te nieco zachody może nam pozwolić zaoszczędzić mnóstwo nerwów w przyszłości.

Każdy z nas chciałby dysponować dużym majątkiem, lecz niestety niektórzy wolą się wzbogacać kosztem innych. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który chce inwestować, musisz tym bardziej uważać na takich naciągaczy.http://www.galeriaoswietlenia.pl/132-zyrandole-krysztalowe galeriaoswietlenia.plCałe szczęście w realiach internetu dostępna jest baza firm, gdzie o wiele prościej jest nam zweryfikować potencjalnego kontrahenta.