Tag Archives: fotograf
Dobry fotograf musi być solidnym rzemieślnikiem, jednakże konieczna jest także odrobina talentu. Równie istotny jest profesjonalny sprzęt
Życie zdefiniowane obrazami potrafi być inspirujące i niezwykle interesujące. Nie jest to tylko to, co widzimy, chociaż obrazy zalewają nasze pole widzenia i wyobraźnię codziennie, lecz to, co jesteśmy w stanie uwiecznić na zdjęciach. To co na zdjęciach potrafi opisać więcej i lepiej, niż to co widzimy w rzeczywistości. Właściwie, zdjęcia to troszkę inna realność, tym bardziej w dobie różnych programów graficznych, gdy każdą fotografię jesteśmy w stanie odpowiednio „podrasować”. Pomimo wszystko, dla osób, które zawodowo wykonują zdjęcia liczy się jak najbardziej prawdziwe zdjęcie, czyli coś, co możemy nazwać fotografią bez żadnych dodatków.
Jak się obecnie przedstawia rynek dronów, gdzie urządzenia te są dzisiaj używane.
Bezzałogowe latające urządzenia znane są od kilkudziesięciu lat, niedawno jeszcze z tego, co oferują przede wszystkim korzystało wojsko. Lecz szybki rozwój nowych technologii spowodował, że przed kilkoma laty sklepy zostały wprost zarzucone niewielkimi powietrznymi statkami. Obecnie najtańsze drony można już kupić za kilkadziesiąt złotych. W tej cenie otrzyma się niedużą zabawkę, jaka też jedynie do takich celów posłuży. W kwocie kilkuset złotych można już kupić drona, który będzie posiadał niewielki aparat fotograficzny czy kamerę, lecz w dalszym ciągu będą to zastosowania typowo amatorskie.