Tag Archives: fotografia
Jakim sposobem zrobić świetne filmy z wysokości
Ile razy było tak, iż pragnęliśmy by nasz film miał też ujęcia zrobione z góry, bo pragnęliśmy pokazać jak fajnie prezentuje się jakiś napis ułożony z kwiatów, albo zwyczajnie chcieliśmy uwiecznić wielość tłumu, która z nami pokazała się? Dziś to wszystko jest możliwe, a co więcej mamy szansę to otrzymać bez żadnego trudu. Starczy, że zaopatrzymy się w specjalne urządzenie, które zasilane jest niewielkimi silniczkami oraz jednocześnie kierowane jest zdalnie z ziemi.
Jak się obecnie przedstawia rynek dronów, gdzie urządzenia te są dzisiaj używane.
Sterowane maszyny latające używane są od kilkudziesięciu lat, niedawno jeszcze z tego, co oferują przede wszystkim korzystało wojsko. Jednak bardzo dynamiczny rozwój techniki spowodował, że przed kilkoma laty sklepy wprost zostały zarzucone niewielkimi statkami powietrznymi. Obecnie jakieś tanie drony można już kupić za mniej niż sto złotych. W takiej kwocie otrzyma się niedużą zabawkę, która też tylko do zabawy posłuży. W kwocie pięciuset złotych kupi się już drona, jaki będzie posiadał niewielki aparat fotograficzny czy kamerę, ale w dalszym ciągu będą to zastosowania raczej amatorskie.
Nie masz pojęcia jaki aparat cyfrowy nabyć? Oto modele, które mogą ci się spodobać
Co niemiara osób wypatruje w fotografii Świętego Graala, innymi słowy aparatu doskonałego do wszystkich potrzeb. Natomiast cały czar fotografowania polega na tym, iż ten sprzęt po prostu nie istnieje.