Jak założyć spółkę z.o.o.
Oto krótki artykuł, w jakim w kilku krokach objaśnię, co trzeba zrobić, by ustanowić spółkę z.o.o.. Zakładanie spółek to proces, który może zająć parę tygodni, jednak znacząco skróci się, jeżeli opłacimy usługi kancelarii prawnych lub radcy prawnego.

Oto prosty tekst, w którym w trzech punktach opiszę, co należy zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek to proces, który może trwać kilka tygodni, jednak znacznie skurczy się, jeśli skorzystamy z usług kancelarii prawnych lub radcy prawnego.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Po pierwsze, należy stworzyć umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności konieczna jest oczywiście asysta notariusza. W umowie zawieramy najistotniejsze informacje i deklarujemy zarząd społki.

Później musimy zatwierdzić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Kończąc proces, biznes musi być zarejestrowany. W pierwszej kolejności w Krajowym Rejestrze Sądowym, dokąd w terminie do pół roku od podpisania umowy należy przynieść umowę spółki, wnioski rejestrowe i dowód wpłaty na 1500zł (opłata manipulacyjna). Powinno się pamiętać też o liście wspólników i ich danych osobowych. Następnie jest czas na załatwienie formalności w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od tego roku firmę można zarejestrować elektronicznie, ale związane jest to z obowiązkiem dysponowania podpisem elektronicznym.

Zgodnie z tym co powiedziałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. powinno znacznie ułatwić wsparcie prawników. Kancelarie prawne są w stanie załatwić formalności tylko w kilka dni. Oprócz tego oferują spisanie umowy, co pozwala uniknąć wielu niedociągnięć i kłopotów pojawiających się razem z zawieraniem tak istotnego dokumentu. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych jest związane z bonusowym kosztem, lecz jest to nic porównując z korzyściami, jakie z tego wynikają. Szukając odpowiednie biuro, wystarczy wpisać w Google np. „radca prawny” lub „kancelaria prawna” (oczywiście, miasto trzeba określić pod siebie) i pojawi się nam mnogość linków.

About

[TOP]