Zaproś wiosnę we wnętrzach
Lada moment wiosna zapuka do naszych mieszkań. Czas najwyższy na wiosenne dekoracje i metamorfozę wnętrz. Żegnamy się z szarością panującą w mieszkaniach i wprowadzamy do wystroju wnętrz świeży powiew wiosny. Radzimy co zrobić, aby odmienić swój dom na wiosnę.

Świeczniki Twilight

Autor: Stelton
Źródło: www.smakprostoty.pl
Miejsce suchych bukietów niech zajmą kompozycje z pachnących, wiosennych kwiatów. Jeśli za oknem trudno o pierwsze oznaki wiosny, warto ”zorganizować” wiosnę w oknie. Należy tylko zawiesić delikatne butelki czy flakony w oknie do którego zwykle wpadają promienie słoneczne.

Ale to nie koniec, gdy zapadnie zmrok aby spotęgować efekt, możemy ustawić na parapecie świeczniki czy tealighty. Ta ciekawa, pachnąca dekoracja, powstała w krótkim czasie wprowadzi do wnętrza przyjemną atmosferę – świetne modele.

Podczas zmian warto wyeksponować nowe obrazy, plakaty oraz ramki na zdjęcia – wspaniały dodatek do wnętrz. Prawidłowo dopasowane ramki dodadzą aranżacji odpowiedni nastrój, wprowadzą szczyptę koloru oraz modnego stylu (zobacz). A gdyby tak skomponować rodzinną galerię? To niezbyt kosztowny, a jakże uroczy sposób na odmianę wnętrza. Aluminiowe, choć wyglądają bardzo elegancko, nie wprowadzą przytulnej atmosfery. Najlepiej wybrać drewnianą, która będzie emanować domowym urokiem. Natomiast ramki kolorowe najlepiej sprawdzą się w pokoju dziecka – tam także zaprośmy wiosnę.

ramka na zdjęcia

Autor: pabloverdugo
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na grube poduszki oraz ciężkie narzuty już minął. Zastępują je pastelowe kolory i lekkie tkaniny. Tak jak kreatorzy mody przebierają modelki w romantyczne sukienki dodając do stylizacji ciężkie buty, tak w domu możemy łączyć jedwabie z aksamitami. W związku z tym nie obawiajmy się eksperymentować z rodzajem tkanin. Nie musimy wymieniać wszystkich poduch, zasłon i pokrowców. Czasem wystarczy dodać parę nowych elementów. Ważne jest, jak tkaninę użyjemy. Na fotele, kanapy lub krzesła nada się mocna i nieco sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wtedy nie rozchodzi się na szwach a jednocześnie jest odporna na przetarcia. Kanapę ozdobią stosownie dopasowane poduszki. Może w kwiaty albo wiosenne ptaki?

|

About

[TOP]