zakres wykorzystywania kamer przemysłowych
Kamery fabryczne sporządzane są w różnych obudowach. Wytycza to charakter ich stosowania. Kamery wewnętrzne nie są hermetyczne i powinny być używane tylko w środku pomieszczenia. Kamery przemysłowe hermetyczne zewnętrzne, mogą być wykorzystywane również w środku, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Kamery przemysłowe zewnętrzne pracują bez kłopotu w każdych warunkach atmosferycznych.

kamera
Kamery przemysłowe mogą wysyłać obraz czarno biały, bądź kolorowy. Kupując kamerę winniśmy wyznaczyć, co kamera ma oglądać. Kamery czarno-białe przeznaczone są przede wszystkim do monitoringu obiektów o znanych formach, także do monitoringu w słabych warunkach oświetleniowych, oraz po zmierzchu z użyciem oświetlaczy podczerwieni. Kamery przemysłowe czarno-białe mają wyższą dokładność od kamer kolorowych. W obecnych czasach, sporządza się głównie kamery kolorowe, lub kamery scalające najwspanialsze cechy kamer kolorowych, także kamer czarno-białych. Są to kamery przemysłowe gatunku dzień-noc, jakie w warunkach należytego światła pracują w sposobie kolorowym, lecz nocą przełączają się w sposób czarno-biały.

Więcej – http://promitel.pl/c/454/telewizja-przemyslowa.html

Kamery przemysłowe kolorowe są korzystniejsze do kontroli poglądowej. Kamery do monitoringu kolorowe, pozwalają na lepszą identyfikację niuansów. Są właściwe do kontroli ludzi, identyfikacji osób. Kamery do monitoringu kolorowe znajdują przeznaczenie w supermarketach, na stadionach, w sklepach, bankach i wszędzie tam, gdzie niezbędna jest identyfikacja osób. Kamery kolorowe posiadają niższą precyzję od kamer czarno-białych.

kamery przemysłowe

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Kamery przemysłowe produkują obraz przekazany z obiektywu na sygnał video. Centralnym detalem każdej kamery jest konwertor obrazu. Współcześnie na rynku dostępne są takie kamery. Aby kamera przemysłowa zapewniała obraz o odpowiednich parametrach, powinna mieć zamontowany stosowny obiektyw.

Systemy monitoringu mogą być również stosowane przez jednostki prywatne, do kontroli własnej posiadłości. Kamery do monitoringu mają szansę być ustawione w ten sposób, żeby oglądać główne wejście i odmienne lokalizacje jakie wyznaczy właściciel.

About

[TOP]