Meble do salonu – sprawdź, co na pewno ci się przyda
Urządzanie dużego pokoju może być przyjemnością, lecz może też stanowić pewnego rodzaju problem, gdy nie mamy zdolności aranżacyjnych i tak naprawdę nie wiemy, czego oczekujemy. W takim przypadku dobrze jest zatrudnić architekta wnętrz, jednak nie każdy ma na to fundusze. Sam remont lub zakup mebli to już dosyć kosztowna sprawa, a projektanci z doświadczeniem również nie są zbyt tani. Dlatego przyda nam się parę zaleceń, dzięki którym nasz salon wreszcie nabierze wyglądu, jakiego pragnęliśmy.

szklana ława

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym ewidentnie potrzebnym meblem jest kanapa. To na niej będziemy siedzieć oglądając TV, odpoczywać lub czytać książki. Powinna być zrobiona z dobrej jakości materiałów, by oparcia nie przetarły się w kilka miesięcy, a sprężyny również były wytrzymałe.

Czy spodobał Ci się opisywany materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły w serwisie naprawa powierzchni betonowych, gdyż one również mogą okazać się dla Ciebie bardzo interesujące.

Jej kolor oraz materiał, z którego jest zrobiona, dobierzmy do ogólnej aranżacji, np. do kolorów ścian, dywanu i innych akcesoriów znajdujących się w pokoju. Jasne kanapy są wyjątkowo ładne, lecz nieraz niepraktyczne, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci.

Koło kanapy przyda się stół, a niezwykle popularne są dziś zwłaszcza ławy szklane – atrakcyjne i wcale nie tak drogie – Zwróćmy uwagę na jakość szkła, aby nie okazało się, iż błyskawicznie powstają na nim rysy, przez co nie możemy nawet postawić na ławie kubka z ulubioną, popołudniową kawą. Można oczywiście położyć na niej obrus, niemniej jednak nie po to ją kupowaliśmy. Zakupując meble do salonu dobrze też kupić stolik pod telewizor, a jeśli TV wieszamy na ścianie, niniejszy mebel przyda się na konsolę lub kino domowe.

salon

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Nie można też zapomnieć o fotelach, ponieważ kanapa nie wystarczy, gdy nasza rodzina jest liczna. Najlepiej, by fotele komponowały się z wersalką, więc od razu można wybrać ładny komplet mebli, a wszystko będzie stanowić zgraną całość. Wiele osób szuka również szafek czy innego rodzaju półek, by włożyć do nich kilka drobiazgów, przede wszystkim, gdy nie mamy miejsca na swój gabinet. Z tej racji przyda się szafa na dokumenty czy inne potrzebne rzeczy, najlepiej gdzieś w kącie, aby nie ograniczała dostępu do światła.

Wybór mebli do salonu nie musi być skomplikowanym zadaniem . Wystarczy tylko podejść do tego z uśmiechem, a ekspresowo umeblujemy to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu.

About

[TOP]