Tag Archives: sieć
Krótki opis różnorodnych narzędzi, jakie są przydatne przy analizowaniu działania serwisu internetowego.
Obecnie coraz więcej firm funkcjonuje w internecie, tak naprawdę coraz trudniej trafić na obszary, w których jest to jeszcze niezbędne. Nawet niewielka, prościutka wizytówka pomaga w tym, żeby klienci mogli się dowiedzieć o zakresie usług, godzinach otwarcia czy lokalizacji.
Dostawca internetu
Gdy zastanawiamy się nad ofertą dostawców usług internetowych warto dobrze sprawdzić wszystkie opcje. Bywa tak, że choć myślimy, że oferty niczym się nie różnią, to gdy dobrze im się przyjrzymy zauważamy różnice. Czasem są one zauważalne w kosztach. Szczególnie, gdy która firma podaje cenę na kwartał, a inna podaje nam koszt na miesiąc. Dodatkowo bywa, że są narzucone limity związane z przesyłem danych.
Musimy patrzeć jak przechowywane są nasze informacje przez daną firmę
Czy zdarzyło nam się, że dostawaliśmy paczki, lub telefony od przedsiębiorstw, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy? Jeśli tak, to ma szansę to być dowód na to, że nasze informacje wzięły udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Normalnie wchodzimy na jakąś stronę, której zawartością jesteśmy zainteresowani, wpisujemy własne dany żeby mieć szansę dostawać newsletter, tak aby nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas logiczne oraz zrozumiałe. Ale czasem jest tak, że bez naszej wiedzy dana firma odsprzedaje dane kontaktowe, które pozyskała od nas, przez co kolejne firmy także mają szansę nawiązać z nami kontakt.