Tag Archives: sieć
Krótki opis różnorodnych narzędzi, jakie są przydatne przy analizowaniu działania serwisu internetowego.
Aktualnie coraz więcej firm działa w sieci internetowej, tak naprawdę coraz trudniej znaleźć obszary, w jakich jest to jeszcze niezbędne. Nawet niewielka, prosta wizytówka pomaga w tym, aby klienci mogli się dowiedzieć o oferowanych usługach, lokalizacji czy godzinach otwarcia.
Dostawca internetu
Gdy zastanawiamy się nad ofertą dostawców usług internetowych musimy dobrze sprawdzić wszystkie oferty. Często jest tak, że choć myślimy, że oferty niezbyt się różnią, to kiedy dobrze je sprawdzimy zauważamy różnice. Czasem są one widoczne w kosztach. Zwłaszcza, kiedy jedna firma przedstawia cenę na kwartał, a inna przedstawia nam koszt na miesiąc. Dodatkowo bywa, że są narzucone limity dotyczące przesyłu danych.
Musimy patrzeć jak przechowywane są nasze informacje przez daną firmę
Czy zdarzyło nam się, że dostawaliśmy paczki, lub telefony od przedsiębiorstw, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy? Jeśli tak, to ma szansę to być dowód na to, że nasze informacje wzięły udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Normalnie wchodzimy na jakąś stronę, której zawartością jesteśmy zainteresowani, wpisujemy własne dany żeby mieć szansę dostawać newsletter, tak aby nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas logiczne oraz zrozumiałe. Ale czasem jest tak, że bez naszej wiedzy dana firma odsprzedaje dane kontaktowe, które pozyskała od nas, przez co kolejne firmy także mają szansę nawiązać z nami kontakt.